Обележен Дан дечје књиге

У нашој школи је и ове године обележен Дан дечје књиге,
у организацији чланова Ученичког парламента.

Тако је, у знак сећања на једног од највећих дечјих писаца Ханса Кристијана Андерсена, на дан његовог рођења, 2. априла, у кабинету за енглески језик, организована мини изложба дечјих књига. Изложба је била отворена за посете ученицима млађих разреда, на којој су они имали прилику да виде, како дела савремених писаца, тако и она класичне дечје књижевности, као и да разговарају о важности развијања љубави према књизи и да израде пано на ту тему.

Такође, с обзиром на то да се овај дан прославља са циљем да се промовише дечја књижевност и читање, као и да се скрене пажња јавности на потребе најмлађих читалаца, ученици 7/2 организовали су волонтерску акцију читања прича својим најмлађим другарима. Они су у одељењу 1/3 читали Андерсенове бајке, а потом разговарали са њима о прочитаном, али и о важности читања за развој детета.

Све ово употпуњено је изложбом илустрација Андерсенових бајки, које су израђивали ученици првог и другог разреда за време продуженог боравка.